باطری کمپر و دستور العمل استفاده و نگهداری از آن به زبان ساده

خانه » گزارشات » اخبار » باطری کمپر و دستور العمل استفاده و نگهداری از آن به زبان ساده

دستور العمل استفاده و نگهداری از باطری کمپر به زبان ساده

باطری و استفاده از آن ، امروزه باطری ها در زندگی بشر نقش گسترده ای دارند از تلفنهای موبایل گرفته تا ابزار کارگاهی، از خودروها گرفته تا وسایل پزشکی. شناخت این وسیله پرکاربرد می تواند به استفاده موثرتر و اقتصادی تر از باطری ها کمک کند. در این مقاله سعی شده تا مفاهیم اولیه برق و مشخصات باطریهای خودرویی برای اهالی کمپ و گردشگری به زبان ساده گفته شود تا بهتر و بیشتر از باطریهای کمپر خود استفاده نمایند.

  • مفاهیم اولیه:

ولتاژ V :

اختلاف پتانسیل دو سر باطری بر حسب ولت(Volt) می باشد برای باطری های معمولی خودرویی بصورت اسمی ۱۲ ولت است.
ولتاژ باطری در حالت شارژ در حدود۱۴ ولت بوده و در حالت مصرف ، متناسب با جریان مصرف کننده و به مرور افت میکند.
هرچه ولتاژ بالاتر باشد به عایق قوی تری نیاز هست.

جریان A:

بطور خلاصه یعنی تعداد الکترونی که در واحد زمان از هادی عبور میکند و واحد آن آمپر (Amper)است.عبور جریان است که باعث گرم شدن هادی میشود و هرچه جریان بیشتری لازم باشد باید از هادی با سطح مقطع بالاتری استفاده کنیم.
جریان مدار تابع نیاز مصرف کننده است و بدون مصرف کننده جریانی جاری نخواهد شد.

توان P :

حاصلضرب ولتاژ در جریان هر مصرف کننده بوده و واحد آن وات (Watt) است .مثلا یک لامپ ۱۲V و۲A، ۲۴W توان خواهد داشت.یا یک لامپ ۱۲V و ۶W ، جریانی معادل ۰٫۵Aاز باطری خواهد کشید. یا یک لامپ ۱۲V و۲۱W (تصویر زیر)، جریانی معادل  ۱٫۷۵Aاز باطری خواهد کشید.

 

لامپ 12v

لامپ ۱۲v

 

 

  • نکته : مصرف کننده های خانگی به طور معمول مصرف بالایی دارند و برای استفاده در کمپر مناسب نیستند مثلا سشوار یا پلوپز خانگی بطور معمول مصرفی بین ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ وات(در حدود توان استارت خودرو !! ) دارند و هرچند ممکن است با اینورتور روشن شوند لیکن جریانی که از باطری مطالبه میکنند ۸۰ تا ۱۶۰ آمپر میباشد که به سرعت باطری را تخلیه نموده و گاهی باعث سوختن اینورتر نیز خواهند شد.

 

  • ظرفیت باطری :

ظرفیت باطری که به آمپر ساعت (Ah) برروی بدنه آن نوشته شده یعنی این باطری میتواند چند آمپر را بمدت یک ساعت به مصرف کننده تحویل دهد.(یا یک آمپر را بمدت چند ساعت یا هر ترکیبی از آمپر و ساعت) بعنوان مثال یک باطری ۶۵  آمپر ساعتی کاملا پر و سالم باید بتواند مصرف کننده ۱ آمپری را بمدت ۶۵ ساعت ( یا یک مصرف کننده ۱۰ آمپری را بمدت ۵/۶ ساعت) تغذیه نماید تا کاملا تخلیه شود.(البته این اعداد اسمی هستند و عملا ظرفیت هر باطری از مقادیر اسمی بسیار کمتر است).

 

 

اطلاعات درج شده روی باطری ها

اطلاعات درج شده روی باطری ها

 

  • پر یا خالی بودن باطری:

برای باطری های معمولی (اسیدی) غلظت اسید داخل باطری اصلی ترین شاخص پر یا خالی بودن باطری است که در باطری های جدید نمایشگر غلظت اسید باطری شبیه یک چراغ کم نور سبز رنگ در سطح بالایی باطری تعبیه شده و اطلاعات اولیه باطری را نشان میدهد.
ولتاژ باطری به هنگام خالی شدن ،به مرور کم میشود ولی به هنگام شارژ شدن نسبتا سریع بالا می آید.

نکته: پایین بودن ولتاژ باطری( کمتر از ۱۱ ولت ) نشانگر کم بودن ظرفیت (شارژ) باطری است ( بصورت تجربی وقتی ولتاژ باطری تا ۱۱ ولت پایین بیاید بیش از ۸۰ درصد انرژی خود را از دست داده )اما بالاتر بودن ولتاژ از ۱۱ ولت الزاما به مفهوم شارژبودن آن نیست.

 

  • تخلیه کامل باطری:

چنانچه مصرف کننده ای ولو کوچک برای مدت طولانی به باطری متصل باشد، تخلیه کامل (واحتمالا شارژ معکوس یکی از سلولهای داخلی باطری) اتفاق می افتد که معمولا زنده کردن مجدد باطری نیازبه ابزار و تجربه خاص خواهد داشت پس ضروری است از تخلیه کامل باطری اجتناب گردد.

باطری کاملا نو ظرفیت کامل را نداشته و بهتر است قبل استفاده بصورت کامل شارژ شود.(در صورت نصب بر روی خودرو چون بلافاصله پس از روشن شدن خودرو شارژ آغاز می شود ظرفیت ناقص باطری ملموس نیست ، لیکن در صورت نصب بر روی کمپر وشروع به مصرف قبل از شارژکامل معمولا با تخلیه سریع باطری مواجه خواهیم شد.)
بدیهی است شارژکامل و صحیح باطری نیاز به صرف زمان زیاد دارد.

 

  • شروع شارژ باطری:

هر منبع جریان مستقیم که سطح ولتاژی اندکی بالاتر از ولتاژباطری داشته باشد میتواند شارژ را شروع کند (مثلا آداپتور جریان مستقیم ، دینام خودرو، سلولهای خورشیدی و حتی باطری های دیگر) اما برای شارژدرست و موثر به ادامه مطلب توجه کنید.

 

  • شارژصحیح باطری:

معمولا برای شارژ باطری از حالت کاملا خالی تا کاملا پر ، پیشنهاد میشود جریان شارژ حدود ده درصد عدد آمپر ساعت (AH) و مدت شارژ حدود ۱۵ ساعت در نظر گرفته شود .مثلا برای باطری ۶۰ آمپرساعتی، شارژر ۶ آمپر مناسب است.
شارژ سریع (بیش از ۳۰ آمپر) فقط در شرایط اضطراری مجاز بوده و برای هر باطری نباید بیش از دو سه بار اتفاق بیفتد چون عمر کلی باطری را بطور محسوس کاهش میدهد.
شارژ با جریان کمتر عمر باطری را افزایش می دهد.

 

  • شارژ باطری کمپر:

شارژ اصلی باطری کمپر در سفر توسط دینام خودرو و از طریق کانکتور برق کمپر انجام میشود لیکن در صورت وجود برق شهر استفاده از شارژر برقی ارجح است.

 

 

شارژر باطری

شارژر باطری

 

معمولا همراه هر کمپر ساخت شرکت آساکاروان یک دستگاه شارژر اتوماتیک تحویل میشود که یک کلیددو حالته ON/OFF و یک کلیددو حالته NORMAL / AUTO دارد.

 

در حالت NORMAL جریانی در حدود ۲ تا ۳ آمپر به مدار ارایه میشود که بهتر است همه آن صرف شارژ باطری شده و مصرف کننده های جنبی همگی خاموش باشند یا از برق شهر تغذیه گردند.در این حالت ضروری است پس از خاتمه شارژ، حتما شارژر از باطری جدا شود در غیر این صورت به باطری آسیب خواهد رسید.

 

در حالت AUTO جریان شارژ حدود ۱ تا ۲ آمپر بوده و در حین شارژ چراغ مربوط به شارژ روشن میشود و هنگام رسیدن ولتاژ باطری به حد بالایی ، شارژ متوقف شده و چراغ شارژ خاموش میشود.پس از قطع شارژ ولتاژباطری آرام آرام کاهش می یابد(حتی بدون وجود مصرف کننده) و موقع رسیدن به حد پایین ولتاژ مجددا شارژ آغاز میشود و این چرخه ادامه می یابد .در حالت AUTO لازم است کلیه مصرف کننده ها خاموش باشند.

حالت AUTO مختص زمانی است که سفر پایان یافته و کمپر پارک شده است و میتواند هفته ها بدون آسیب به باطری ، آنرا شارژ نگه دارد.

 

 

 

با امید سفرهایی خوش و سالم برای همه هموطنان

تهیه شده توسط واحد تحقیق و توسعه شرکت آساکاروان ایرانیان

بهارهزاروچهارصد

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

www.asacaravan.com

به اشتراک بگذارید :

مطالب و محصولات مرتبط

مشاوره تخصصی: اگر قصد خرید کاروان مسافرتی و کمپر، یا تجهیز اتوهوم را دارید، همکاران ما می تواند در این زمینه به شما مشاوره و راهنمایی دهند.   راه های ارتباطی با ما : تلفن تماس:  ۴۵۸۳۶۹۲۲ -۰۳۱   به اشتراک بگذارید :

به اشتراک بگذارید :