مجله داستان (ویژه نامه روایت سفر) منتشر شد!

خانه » گزارشات » اخبار » مجله داستان (ویژه نامه روایت سفر) منتشر شد!

مجله داستان (ویژه نامه روایت سفر) منتشر شد!

کمپر فولکس T2، عکس روی جلد آخرین شماره مجله داستان، ویژه نامه روایت سفر است. این شماره که در خردادماه ۹۹ منتشر شده است ۲۶ صفحه از مجله را به روایت سفر اختصاص داده و روی جلد مجله نیز این عنوان را تکرار کرده است.

به نظر می رسد جذابیت سفر و استقبال مخاطبان از آن ، دلیل این نامگذاری می باشد. کما اینکه عکس روی جلد مجله نیز، کمپر نوستالژیک فولکس انتخاب شده است.

کویر مرکزی

در این شماره از مجله ، منصور علیمردانی در یادداشتی با عنوان “کویر مرکزی: در سرزمین یوسف مصری” به شرح سفری می پردازد در کویر مرکزی ایران. انارک، جندق، روستای مصر و طبس به ترتیب ۴ بخش روایت سفر وی را تشکیل می دهند. شور و شعف علیمردانی از حضور در این مناطق در جای جای نوشته اش به چشم می آید.

تبریز در میلان

“تبریز در میلان” عنوان سفرنامه دیگری است به قلم منصور ضابطیان. اون که در این سالها با اجرای برنامه “رادیو هفت”در تلویزیون، بیشتر دیده شد، از جمله جهانگردان ویژه ایران است که دستی روان به قلم دارد و سفرنامه های زیادی از او منتشر شده است.

وی در این مطلب به شرح سفر میلان خود می پردازد. و همچنین توصیف دوستان آذری زبان که در آنجا میزبانش هستند. در پایان این یادداشت دو صفحه ای آمده است: “این روایت فصل اول کتاب “سه رنگ” بود که به زودی منتشر خواهد شد”. و به نوعی برای مخاطب که در پی یافتن ادامه مطلب است یادآور تبلیغات تلویزیونی وسط فیلم ها می شود. در این یادداشت اشاره ای به کمپر نشده است.

غربت در سه قاب

“غربت در سه قاب” عنوان یادداشتی از مهدی اکبری فر می باشد. وی در سه بخش:

  • از غربتی به غربت دیگر
  • کاشف معبد چونگ هاگ سی
  • بین المللی ترین جای جهان

به تشریح کره جنوبی در زمان حضورش در آن کشور می پردازد. اکبری فر با ظرافتی مثال زدنی به شرح جزئیات پرداخته است. و شما را با خود برای لحظاتی همسفر کره جنوبی می کند.

اطلاعات ریز وی در این یادداشت بسیار مفید و کاربردی برای علاقمندان سفر به این کشور است. در این مطلب نیز اثری از کمپر نیست

داستان جنگ

“داستان جنگ” به قلم جیم بنینگ و ترجمه محسن یاوری، یادداشت بعدی این شماره از مجله است.

در واقع روایت نگارنده آمریکایی از سفری که به همراه پدرش به اروپا داشته است. دیدن مکانهایی که در زمان جنگ جهانی ، پدرش به عنوان سرباز در آن ها حضور داشته و تمام طول سفر به مرور مرموز خاطرات بین پدر و پسر طی می شود.

برون افتادگی

و اما “برون افتادگی” عنوان آخین مطلب این مجله در خصوص سفر است. این مقاله به نظر نگارنده مهمترین مطلب این شماره است.که با یک سوال شروع می شود و به بررسی آن می پردازد:

“چرا سنت سفر نویسی در ایران نحیف است؟”

مطالعه این مقاله برای تمامی علاقمندان به سفر و بخصوص کمپر سواران که به صورت جاده ای سفر می کنند توصیه می شود.

اما نکته قابل توجه در این ویژه نامه این است که جز عکس روی جلد ، هیچ اشاره ای به کمپر و کاروان های مسافرتی نشده است. و هیچ مطلب و یادداشتی در آن نیامده است. به نظر می رسد صرفا از جذابیت یک کمپر ، جهت جذب مخاطب استفاده شده است.

به اشتراک بگذارید :

مطالب و محصولات مرتبط

مشاوره تخصصی: اگر قصد خرید کاروان مسافرتی و کمپر، یا تجهیز اتوهوم را دارید، همکاران ما می تواند در این زمینه به شما مشاوره و راهنمایی دهند.   راه های ارتباطی با ما : تلفن تماس:  ۴۵۸۳۶۹۲۲ -۰۳۱   به اشتراک بگذارید :

به اشتراک بگذارید :