کاپیتان ثابتی ، گردشگر آسمان و زمین

خانه » خدمات » طراحی و تولید کاروانهای اختصاصی » کاپیتان ثابتی ، گردشگر آسمان و زمین

کاپیتان ثابتی، گردشگر آسمان و زمین

کاپیتان ثابتی معلم خلبان هواپیماهای فوق سبک و از کمپر سواران نامدار ایران است. فرصتی دست داد تا به بهانه کمپر سواری، گپ و گفتی کوتاه با ایشان داشته باشیم.ایشان در این گفت و گوی کوتاه از زمانی که اولین کمپر را مشاهده کردند تا امروز که به شهر ها و کشورهای زیادی سفر کرده اند را برای ما تعریف میکنند.

کاپیتان ثابتی، گردشگر آسمان و زمین

کاپیتان ثابتی، گردشگر آسمان و زمین

– آسا کاروان : سلام کاپیتان، لطفا خودتان را بیشتر برای خوانندگان ما معرفی کنید.
– ثابتی: سلام عرض میکنم خدمت شما و خوانندگان عزیزتان. من محمد اسماعیل (کامران) ثابتی، متولد اول مرداد ۱۳۴۳ شهر تهران هستم.

آسا کاروان : از آشنایی با کمپر برایمان بگویید.

– ثابتی: ۱۱-۱۰ ساله بودم که در خلال معاملات تجاری پدرم  با پیه رو و نامزدش مارگاریتا، که هر دو اهل ایتالیا بودند، آشنا شدم. جریان از این قرار بود که پیه رو که به قول قدیمی ها دیلماج پدرم بود ، به واسطه رفت و آمد زیاد با پدرم به دوستان صمیمی تبدیل شده بودند. یک روز پدرم خبر داد که این ها قصد دارند برای تفریح با خودرو شخصیشان به ایران بیایند . چند روز بعد پدر خبر داد که پیه رو به تهران رسیده و آماده شوید تا به خانه شان برویم. من گفتم مگر اینجا خانه دارند؟!  پدر گفت بله.

به اتفاق خانواده به خیابان شمران رفتیم. صحنه ای که با آن مواجه شدم هیچگاه از ذهنم پاک نمیشود. یک فیات ۱۳۱ نقره ای رنگ که یک کاروان مسافرتی به انتهای آن وصل بود و حکم خانه این زوج ایتالیایی را داشت. وقتی من آن خانه سیار را دیدم از شادی و هیجان توأمان، در پوست خود نمیگنجیدم. درداخل کاروان مارگاریتا ما را به قهوه میهمان کرد. عطر آن قهوه هنوز در مشامم هست.

در نهایت این شد که آن تصویر در ذهن من نقش بست و شد جزو آرزوهای من که روزی با کاروان دنیا را بگردم. و امروز بعد از گذشت ۴ دهه هر وقت کاروان مسافرتی خودم یا دوستان را میبینم یاد و خاطره قهوه، کاروان نو و عشق ما بین پیه رو و مارگاریتا برایم زنده میشود.

– آسا کاروان : با این حساب کمپر سواری در سن ۱۱-۱۰سالگی شد بزرگترین آرزوی شما؟
– کاپیتان ثابتی: بزرگترین نه. چون من در همان سنین آرزوی دیگری هم داشتم. میخواستم خلبان شوم. و امروز۲۰ سال است که من خلبان و همچنین معلم خلبان هواپیماهای فوق سبک هستم.

کاپیتان ثابتی خلبان هواپیماهای فوق سبک

کاپیتان ثابتی خلبان هواپیماهای فوق سبک

آسا کاروان : اولین کاروان را کی و چگونه خریدید؟

– کاپیتان ثابتی: سال ۸۸  برای اولین بار صاحب کاروان شدم. هر چند قدیمی بود ولی برای من بسیار لذت بخش بود چرا که بعد از سالها به آرزویم رسیده بودم. بعد از آن و طی سفرهای اروپایی با کاروان های روز دنیا آشنا شدم و در تلاش برای خرید و وارد کردن یکی از آنها بودم که شخصی به قصد زندگی در ایران کاروان مسافرتی ای از برند Fendt آلمان مدل ۲۰۱۲ وارد کرد. پس از مدتی تصمیمش عوض شد و آن کاروان با یک واسطه به من رسید. نکته جالب ماجرا این است که من تقریبا هر روز در حال جستجو در آگهی ها بودم و همیشه امیدوار بودم که روزی من یک آگهی کاروان پیدا میکنم و دقیقا همینطور شد. از لحظه ای که من آگهی را دیدم تا زمانی که با صاحب آن وارد مذاکره برای خرید شدم، ۳ ساعت بیشتر طول نکشید.

کاپیتان ثابتی، گردشگر آسمان و زمین

کاپیتان ثابتی، گردشگر آسمان و زمین

– آسا کاروان : کاپیتان کشورها و شهرهای مقصد گردشگریتان را برایمان نام ببرید.
– ثابتی: من به خیلی از نقاط دنیا سفر کرده ام. خیلی کشورها را از نزدیک دیده ام و با فرهنگ خیلی از اقوام ایرانی و غیر ایرانی آشنا شده ام. کشورهای آلمان، ایتالیا، فرانسه، ترکیه، استرالیا، اتریش، مالزی، سنگاور، امارات  و تقریبا تمام شهرهای ایران را گشته و لذت برده ام. حتی با کاروان مسافرتی و حمل آن با
لندیکرافت به کیش، قشم و اکثر بنادر و جزایر زیبای ایران سفر کرده ام و اقامتهای دو- سه روزه تا ده روزه داشته ام.

آسا کاروان : همسفر کمپر سوار هم دارید؟

– ثابتی: بله. خوشبختانه امروزه برخلاف گذشته تعدادشان خیلی زیاد است. دوستان و همسفرانی از جنس سفر. اگر بخواهم کوتاه و کامل توصیفشان کنم، اثبات همان مصرع معروف بسیار سفر باید تا پخته شود خامی، همسفران کمپر سوار من هستند. من در ابتدا تنها سفر میکردم چون فرد دیگری کاروان نداشت یا اگر داشت من خبر دار نبودم و اصولا کمپر سواری در ایران بسیار مهجور بود. اکنون نزدیک به  ۶ سال است که با گروهی به نام پرشین کمپر آشنا شده ام. این گروه متشکل از حدود ۴۰۰۰ عضو و ۴۰۰  کمپر سواران ایران هست. ما سفرهایمان را بصورت جمعی برگزار میکنیم . گروه به ما این امکان را میدهد که بتوانیم در کنار هم با امنیت کامل به بکر ترین مناطق ایرا ن و جهان سفر کنیم.

 

 

همسفران کاپیتان ثابتی، پرشین کمپر

همسفران کاپیتان ثابتی، پرشین کمپر

– آسا کاروان : تا آنجایی که من اطلاع دارم شما به واسطه دانش و تجربه بالایتان خیلی سریع به عضویت در هیئت مدیره گروه دعوت شدید. با وجود این همه مشغله، خللی در کارهایتان ایجاد نمیشود؟

– کاپیتان ثابتی: به نکته جالبی اشاره کردید. به شکل عجیبی تمام آرزوهای من با هم عجین شده و یکجا به من تقدیم شده اند. من صاحب امتیاز و مدیر یک آژانس مسافرتی هستم. با ایرلاینها و گردشگران جاده ای در ارتباطم. حکایت از عرش تا فرش سیر کردن به نوعی اشاره به زندگی من دارد. وقتی در آسمان مشغول پرواز هستم جاده ها را رصد میکنم  و وقتی با کاروان مسافرتی در جاده هستم خود را در باند فرودگاه احساس میکنم. آماده ام تا پرواز کنم به سوی شهری دیگر، سفری دیگر، آرزویی دیگر …در این میان عضویت در هیئت مدیره پرشین کمپر نیز اسباب خدمت بیشتر به اهالی سفر را برایم مهیا کرده است و از این بابت خشنودم.

آسا کاروان : کاروان مسافرتی شما دارای چه امکاناتی است؟

– کاپیتان ثابتی: مانند یک هتل ۵ ستاره ی لوکس هست. سرویس بهداشتی فول دیجیتال برقی، حمام، سرویس خواب، اتاق خواب جدا شونده، کولر، شوفاژ، یخچال، بخاری، میز ناهار خوری، کمد دیواری، جاکفشی، انباری،سانروف، اجاق گاز. خلاصه یک خانه سیار کامل است. و در این لحظه امیدوارم راه ورود کمپرها به ایران هموارتر بشود و شرکتهای داخلی نیز اقدام به ساخت کاروان های مسافرتی متنوع کنند تا علاقه مندان این گونه سفرها بتوانند راحت و بدون دغدغه کاروان مورد نظرشان را تهیه کنند.

– آسا کاروان : ورود این کاروانها الان امکان پذیره؟

– ثابتی: بله ، ولی متاسفانه به دلیل اینکه جزو کالاهای لوکس محسوب میشوند و تعرفه گمرکی ۹۵ درصد دارن از طرفی و تفاوت نرخ ارز از طرف دیگر بسیار گران قیمت و پر هزینه میشوند برای ما. اگر امکان ساخت و واردات این کاروانها فراهم شود کمک بسیار شایانی به محیط زیست شده است.

اشخاص ، دیگر نیاز به ویلا و ساخت و ساز در مراتع و شهرها و مکانهای تفریحی ندارند . شاید عدم وجود چنین کاروانهایی باعث میشود که تقاضای ساخت ویلا زیاد شود . در نتیجه با افزایش کاروانها در ایران تقاضای ساخت و ساز ویلا کم میشود . در نتیجه دشتها و مراتع و جنگلها نابود نمیشوند .

از طرفی شخص با خرید کاروان ، ویلای سیاری دارد که میتواند در تمام نقاط دیدنی ایران و جهان همراه خود ببرد . در واقع به جای سکون و مرداب وار بودن به مانند یک رودخانه جاری میشود.

از طرفی منجر به رونق گردشگری و در نتیجه گردش پول و سرمایه در همه جای کشور میشود. اشخاص بومی در مناطق خود میمانند و اقدام به حفظ و اشاعه فرهنگ خودشان میکنند و … .

– آسا کاروان : وضع تولید داخلی کاروان در ایران چگونه است؟

– کاپیتان ثابتی: خوشبختانه در حال حاضر چند شرکت به طور جنبی و یک شرکت به شکل اختصاصی و حرفه ای به تولید کاروان مسافرتی و کمپر روی آورده اند. امیدوارم با افزایش آنها و ایجاد فضای رقابتی، روز به روز شاهد ارتقاء کیفیت محصولات تولیدی داخلی باشیم. آبان ماه سال ۱۳۹۶ یک کاروان مسافرتی در نمایشگاه آفرود قزوین رونمایی شد و خبردار شدیم که نمونه دیگری نیز در بهمن ماه سال ۹۷ متعلق به همین شرکت، توسط وزیر گردشگری، آقای مونسان رونمایی شد. این گونه خبرها برای کمپر سواران بسیار مسرت بخش است.

رونمایی کاروان پرشین نمایشگاه قزوین

رونمایی کاروان پرشین نمایشگاه قزوین

 

– آسا کاروان : جناب ثابتی ممنون از وقتی که در اختیار ما قرار دادید. میدانم که حرف بسیار هست و نیاز به گفت و گوهای بیشتر دارد. اگر نکته خاصی هست بفرمایید.
– ثابتی: خداوند بزرگ را شاکر هستم به خاطر تمام خوبی هایی که در حق من کرده. من را به تمام آرزوهایم رسانده و همیشه یاد و حضور او آرامبخش و نیرو دهنده من برای ادامه حرکت بوده. امیدوارم من هم بتوانم بنده ی خوبی برای او باشم. و توصیه من به خوانندگان عزیز شما این است که از عرض
زندگی استفاده کنند. طول عمر دست خداوند است و عرض آن دست انسان. امیدوارم که آگاهانه از عرض زندگیتان استفاده کنید.

به اشتراک بگذارید :

مطالب و محصولات مرتبط

 1. محمدامین گفت:

  سلام لطفا” انواع کمپرهای تولیدی تونو با قیمت و امکانات برایمان ارسال کنید.ممنون

 2. امین گفت:

  سلام لطفا” انواع کمپرهای تولیدی تونو با قیمت و امکانات برایمان ارسال کنید.ممنون

 3. محمد گفت:

  با سلام
  ممکنه اطلاعات بیشتری از انواع امکانات و قیمت تولیدات خود برایم ارسال کنید
  واتس آپ ۰۹۱۰۹۲۷۴۹۴۸

 4. محمد گفت:

  سلام با این کاروانها دنده عقب هم میشه رفت
  اگه ممکنه قیمت ها را برای من هم ارسال بفرمایید ممنون

  • پشتیبان گفت:

   با سلام خدمت شما دوست عزیز
   در حال حاضر قیمت کاروان پرشین ۱۶۹ میلیون و کاروان قطره ۱۰۹ میلیون
   برای دنده عقب رفتن نیاز به کمی مهارت دارد که به مرور زمان کسب میشه.

مشاوره تخصصی: اگر قصد خرید کاروان مسافرتی و کمپر، یا تجهیز اتوهوم را دارید، همکاران ما می تواند در این زمینه به شما مشاوره و راهنمایی دهند.   راه های ارتباطی با ما : تلفن تماس:  ۴۵۸۳۶۹۲۲ -۰۳۱   به اشتراک بگذارید :

به اشتراک بگذارید :